Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Do którego urzędu się udać?

16.10.2017
Autor: N.

Dzień dobry. Do końca sierpnia pobierałam świadczenie pielęgnacyjne na dziecko w [do wiad. red.] i tu jestem zameldowana. Od kilku miesięcy zmieniłam pobyt zamieszkania na [do wiad. red.], bez zmiany zameldowania. W związku ze zmiana m. zam. z wnioskiem o ponowne orzeczenie dla dziecka zwróciłam się do komisji w [do wiad. red.]. Posiedzenie już się odbyło, czekam na decyzję. W związku z tym mam pytanie, czy po otrzymaniu orzeczenia mogę przedłożyć je w [do wiad. red.] jako „ciąg dalszy”, mimo iż miejsce zamieszkania będzie inne? Czy składać od nowa ze wszystkimi dokumentami w innym UM? Jeśli w innym, to w jakim? Proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 23 ust. 2 Ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, niemniej jednak warto zwrócić uwagę urzędnikowi na rozbieżność pomiędzy miejscem zamieszkania a zameldowania, ponieważ zdarza się różna interpretacja pojęcia „miejsce zamieszkania”.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Co zapamiętałaś/-eś z ostatniej komisji orzekającej o niepełnosprawności – Twojej lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas