Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w konkursie! Zgłoś bariery – pomóż sobie i innym!

30.06.2017
Autor: Fundacja Integracja, fot. M. Różański
Zielony park. Pani pcha po szutrowej drodze osobę na wózku

Parki, skwery, zieleńce, ogrody – to one w zgiełku miejskiego życia dają możliwość odpoczynku, oddechu, miłego spędzenia czasu i spotkania z naturą. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się nimi w równym stopniu. Dla wielu osób z niepełnosprawnością problemem w korzystaniu z dobrodziejstw zieleni miejskiej są liczne bariery – wysokie krawężniki, niewłaściwa nawierzchnia, źle ustawione śmietniki, brak odpowiedniej informacji. By rozwiązać te problemy w stolicy, Integracja i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zorganizowały konkurs „Zgłoś bariery w zielonych przestrzeniach Warszawy!”. Czekają nagrody!

By wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać na adres e-mail zielonebariery@integracja.org:

 • zdjęcie wraz z opisem bariery architektonicznej znajdującej się w przestrzeni zielonej Warszawy, np. w parkach i innych terenach zielonych, która to bariera może stanowić problem dla:
  • osoby z niepełnosprawnością,
  • rodziców z dziećmi,
  • osób starszych,
  • osoby z czasową niepełnosprawnością i innych.

Każdy może zgłosić dowolną liczbę barier.

Spośród przesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze te najciekawsze.

Ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji w regulaminie konkursu „Zgłoś bariery w zielonych przestrzeniach Warszawy!”.

Komentarz

 • Nie tylko parki i skwery są problemem dla Niepełnosprawnych
  Irena Anna
  01.07.2017, 01:05
  Warszawskie ulice i chodniki pozostawiają wiele do życzenia . Na Starym Mieście w Warszawie jest problem w poruszaniu się wózkiem inwalidzkim Wszystkie podjazdy z jezdni na chodni w obrębie starego miasta bez pomocy osoby drugiej są nie do pokonania osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim a rynienki odpływowe na jezdniach przy krawężnikach to blokada nie do pokonania dla wózka inwalidzkiego większość chodników w Warszawie nie nadaje się dla osób korzystających z wózków inwalidzkich . Kto wymyślił takie chodniki po których jazda na wózku inwalidzkim to koszmar po przejechaniu takiej ulicy boli tak kręgosłup ze żadne przeciw bólowe nie pomagają . Poprawcie chodniki i wjazdy czy zjazdy z chodników na ulicę i w odwrotnym kierunku to już będzie duża wygoda dla osób chcących wypocząć na Starówce Warszawskiej

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas