Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Refundacja zakupu skutera elektrycznego inwalidzkiego jako emeryt holenderski w Holandii

22.08.2017
Autor: I.

Jako były pracownik w Holandii otrzymuję skromną emeryturę z Holandii. Jestem po amputacji obydwu nóg. Chcę otrzymać elektryczny wózek (skuter) do poruszania się w terenie. Proszę o podanie mi adresów z kontaktami w Holandii, które zajmują się pomocą dla inwalidów niepełnosprawnych. Dziękuję.

Szanowny Panie,

z Pańskiego listu wnioskuję, że obecnie przebywa Pan w Polsce i poszukuje kontaktu z organizacjami pozarządowymi w Holandii zajmującymi się osobami z niepełnosprawnością. Niestety, ale nie prowadzimy rejestru organizacji pozarządowych działających w Holandii. W związku z powyższym zachęcam Pana do skontaktowania się z Ambasadą Holandii w Warszawie: ul. Kawalerii 10, 00-468 Warszawa, tel. 22 559 12 00, e-mail: war@minbuza.nl

Jednym zadań wykonywanych przez ambasady jest udzielanie informacji na temat własnego kraju, dlatego zapewne udzielona zostanie Panu wyczerpująca odpowiedź w interesującym Pana zakresie.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas