Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dokumenty dotyczące montażu windy dla niepełnosprawnych

07.07.2017
Autor: Z.

Dzień dobry. Mieszkam w budynku składającym się z 8 dwupoziomowych lokali. Mieszkanie położone jest na 1 i 2 piętrze dwupiętrowego budynku. To jest wspólnota lokali. W związku z tym, że moja córka jest osobą niepełnosprawną i porusza się na wózku inwalidzkim, chciałbym zamontować windę lub platformę przychodową dla potrzeb osób niepełnosprawnych w celu umożliwienia córce swobodnego poruszania się. Jakie formalności musiałbym spełnić i jakie dokumenty posiadać, żeby móc zrealizować mój zamiar? Dziękuję

Szanowny Panie,

trudno w ramach niniejszej odpowiedzi przedstawić całą procedurę uzyskiwania pozwolenia na zamontowanie windy. Trzeba na pewno udać się do wydziału urzędu gminy, w którym wydaje się decyzję i zgody w ramach prawa budowlanego. Urzędnicy są zobowiązani do szczegółowego poinformowania o dokumentach, które musi Pan przygotować, aby móc zamontować przedmiotową windę.

Inną kwestią jest uzyskanie zgody od wspólnoty mieszkaniowej, którą tworzą z Panem sąsiedzi, warto przedstawić im odpowiednio wcześniej swój pomysł.

Więcej informacji na temat procedur budowy tego typu udogodnienia dla osoby z niepełnosprawnością znajdzie Pan na naszym portalu.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas