Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie na szkolenie z księgowości

11.07.2017
Autor: R.

Dzień dobry, posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na wzrok. Jestem osobą bezrobotną, od października chciałabym zacząć studia. Interesują mnie dofinansowania na szkolenia z zakresu księgowości. Moje pytanie brzmi następująco: jakie mam prawa jako osoba niepełnosprawna? Czy mam szanse na jakiekolwiek dofinansowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Informacje dotyczące ulg i uprawnień osoby posiadającej orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności znajdzie Pani na naszym portalu.

Osoby poszukujące pracy mogą być kierowane na szkolenia przez urząd pracy, poza tym rozmaite organizacje pozarządowe realizują projekty przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, które poszukują pracy. W niektórych przypadkach organizacje mają możliwości kierowania osób na kursy czy szkolenia.

Warto zatem znaleźć w miejscu zamieszkania organizacje, które wspierają osoby z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas