Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Stomatolog nic nie wie o darmowych plombach

19.07.2017
Autor: N.

Stomatolog nic nie wie o o darmowych plombach światłoutwardzalnych. Jak dalej postępować?

Szanowny Panie,

warto w takiej sytuacji zwrócić lekarzowi uwagę na szczegółowe zasady udzielania świadczeń leczenia stomatologicznego, które zostały zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Zgodnie z § 4 pkt. 2 w/w rozporządzenia, osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym, które ukończyły 18. rok życia, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługują znieczulenie ogólne i kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień.

Ponadto warto zapoznać się z załącznikami do w/w rozporządzenia, które zawierają zakres świadczeń stomatologicznych przysługujących w ramach świadczeń NFZ.

W przypadku problemów z uzyskaniem poszczególnych świadczeń, można zwrócić się do Rzecznika Praw Pacjenta. Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta – nr tel.: 800 190 590 (z tel. stacjonarnych i komórkowych). Czynna: pn.-pt. w godz. 9-21. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta mieści się przy ul. Młynarskiej 46, 01-171 Warszawa.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas