Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wygraj najnowszą książkę popularnej aktorki – Magdaleny Zawadzkiej!

20.04.2017
Autor: mat. dystrybutora
okładka książki Magdaleny Zawadzkiej z aktorką na okładce

Powiedzenie „podróże kształcą” ma swój głęboki sens i tego się trzymam – mówi Magdalena Zawadzka, autorka książki „Moje szczęśliwe wyspy” i zabiera nas na wyprawę. Ciekawie, wnikliwie, z dystansem, a przede wszystkim z wrodzonym poczuciem humoru opowiada o tym, co drogie jej sercu. Ale też o tym, co tylko pozornie jest zwyczajne. 

Tytułowe szczęśliwe wyspy to nie tylko zakątki na całej kuli ziemskiej, odwiedzane  przez pełną pasji podróżniczkę. To także spokojne przystanie, do których wracamy we wspomnieniach: ludzie, chwile, przedmioty i miejsca – kotwice łączące nas mocno z przeszłością, z najmilszym światem.

To opowieści o przyblokowym podwórku i dziecięcych zabawach, wspomnienia codziennego życia, dawnego smaku chleba, truskawek i wody z saturatora, anegdoty związane z ludźmi i sprawami, do których po latach, tak jak autorka, lubimy powracać – jak do bezpiecznej przystani.

„Kocham podróże, choć nie nawzałabym siebie podróżniczką – pisze Magdalena Zawadzka. – Raczej turystką. Podróżniczka zakłada plecak na plecy, na nogi but ćwiczebny i nocuje pod drzewem. Ja uwielbiam mieć miejsce, do którego mogę wrócić po całym dniu zwiedzania. Niech będzie skromnie, ale muszę mieć możliwość zjedzenia czegoś, umycia się, przespania w łóżku.

Pamiętam swoją pierwszą zagraniczną podróż. Przygoda, którą przeżyłam na tym wyjeździe, uświadomiła mi, że znacznie lepiej znoszę niespodziewane przykrości, niż mi się wcześniej wydawało.

Ten wyjazd napełnił mnie poczuciem siły i przekonaniem, że nawet w obcym kraju i w sytuacji kryzysowej nie można popaść w otchłań rozpaczy, tylko trzeba działać. Tak jak w życiu. I to działanie spodobało mi się i pobudziło apetyt na kolejne podróże.”


Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki „Moje szczęśliwe wyspy”, autorstwa Magdaleny Zawadzkiej, ufundowane przez Wydawnictwo Marginesy. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

 1. Opisz krótko, czego się nauczyłeś/nauczyłaś podczas swojej ostatniej podróży?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 4 maja 2017 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Moje szczęśliwe wyspy”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami konkursu są Państwo: Kacper F. z Torunia i Anna F. z Sosnowca. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Wyniki konkursu
  anilachima
  24.05.2017, 11:56
  Dzień dobry, czy wyniki konkursu były już gdzieś ogłoszone, czy może konkurs jest odwołany? Minęło już 20 dni od zakończenia konkursu, ale żaden mail o wynikach nie dotarł. Pozdrawiam
  odpowiedz na komentarz
 • ,,PODROZE KSZTALCA''
  Malgorzata Sempka
  21.04.2017, 18:28
  Podczas swojej ostatniej podrozy nauczylam sie ze podroze daja duzo radosci ubogacaja ,sprawiaja ze zapoinay o klopotach i cieszyy sie pieknymi widokami ,powoduja ze stala sie odwazniejsza i am lepsze pozytywne nastawienie do swiata i ludzi.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas