Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: dofinansowanie do nauki dla studentów

28.02.2017
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
przestronne pomieszczenie, okna zamiast ściany, stoliki ustawione w stronę okien. kilka osób siedzi przed laptopami

Od środy, 1 marca, studenci z niepełnosprawnościami mieszkający w Warszawie mogą składać wnioski o dofinansowanie kształcenia w ramach programu „Aktywny Samorząd” (moduł II).

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnością z Warszawy, pracujące i niepracujące, które kształcą się na uczelniach wyższych, w szkołach policealnych, kolegiach lub mają przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi. Chodzi o dofinansowanie nauki w semestrze letnim 2016/2017. W 2017 roku wysokość dofinansowania do czesnego ma określone limity i uzależniona jest od dochodów, a wysokość dodatku na pokrycie kosztów kształcenia waha się od 25 proc. nawet do 100 proc. w stosunku do wyliczonej dla wnioskodawcy maksymalnej kwoty, w zależności od formy i etapu kształcenia.

Wnioski należy składać w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Andersa 5; w poniedziałek w godz. 8.00 - 18.00, a od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Wnioski można wysyłać również pocztą. Termin ich przyjmowania upływa 30 marca 2017r. Druki wniosków można pobrać ze strony Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Od 2012 roku w Warszawie z programu „Aktywny Samorząd” skorzystało 3906 osób. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas