Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bez barier. Niemożliwe?

01.07.2009
Autor: Dominika Trębacz
Źródło: inf. własna

Wyobraźmy sobie, że w urzędach, kinach, klubach, teatrach są podjazdy, „mówiące” windy, dostosowane toalety. Wyobraźmy sobie, że wszystkie miejsca publiczne są przyjazne osobom z niepełnosprawnością.

Ustawa o prawie budowlanym z 1995 roku zakłada obowiązek dostosowywania wszystkich miejsc użyteczności publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jednak z tym dostosowywaniem bywa różnie. Szansą na poprawę sytuacji są kampanie społeczne i głośne mówienie o tym, co należy się niepełnosprawnym członkom społeczeństwa.

Od końca marca do końca października trwa szósta edycja Konkursu „Warszawa bez barier”. W konkursie nagradzane są miejsca przyjazne, zarówno te z przestrzeni publicznej jak i te z sektora rozrywki. Jak się okazuje takich miejsc wcale nie brak w Polsce.

O wyborze miejsc dostosowanych w stolicy, decydują jej mieszkańcy. Wszystkich, którzy dostrzegają pozytywne zmiany w przestrzeni miejskiej, zachęcamy do udziału w konkursie. Zdjęcie, wraz z krótkim opisem miejsca można przesłać w formie papierowej na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa lub mailowo: wbb@integracja,org z dopiskiem: Konkurs „Warszawa bez barier 2009” do 30 Października 2009r. Na zgłaszających czekają nagrody.

 

Warszawa bez barier (mp3, 4.1MB)

Więcej informacji na stronie konkursu.

Miejsca przyjazne wybierane są także w innych miastach, na przykład w Gdyni, czy w Krakowie.
 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas