Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla dziewczynki z zespołem Aspergera

20.02.2017
Autor: Anna

Dzień dobry. Jestem mamą ośmioletniej dziewczynki z zespołem Aspergera. Orzeczenie o niepełnosprawności mamy od kwietnia 2016 na cztery lata. Jaka jest droga i ścieżka proceduralna starania się o dofinansowanie takiego turnusu? Czy po ewentualnej zgodzie na dofinansowanie turnus i termin zostaje nam wskazany, jak w przypadku sanatorium, czy też możemy wybrać sami? Pozdrawiam, Anna

Szanowna Pani,

Osoba z niepełnosprawnością (lub jej opiekun), która chciałby ubiegać się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kosztów uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym, powinna złożyć odpowiedni wniosek o dofinansowanie, kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wniosek lekarza, pod którego opieką znajduje się osoba z niepełnosprawnością, o skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Wniosek o dofinansowanie zawiera oświadczenie o wysokości dochodu w rodzinie oraz liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym. Ww. dokumenty należy złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania.

To osoba z niepełnosprawnością decyduje, kiedy i dokąd chciałby pojechać na turnus rehabilitacyjny.

Odpowiedni ośrodek organizujący turnus rehabilitacyjny można znaleźć np. na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej informacji dotyczących ubiegania się o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego znajdzie Pani m.in. na naszym portalu.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas