Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Powstał dom dla osób z autyzmem i z zaburzeniami psychicznymi

23.01.2017
Autor: mr, fot. Alexander Kalina/Freeimages.com
Źródło: Echodnia.eu
Dwa połączone ze sobą klucze do mieszkania

W Starachowicach (woj. świętokrzyskie) powstał Powiatowy Dom Samopomocy. Będzie on służył 20 osobom z zaburzeniami psychicznymi i autyzmem. Otwarta 19 stycznia 2017 r. placówka znajduje się w dawnym... magazynie materiałów łatwopalnych. To pierwszy tego typu ośrodek w powiecie starachowickim.

Twórcy Powiatowego Dom Samopomocy przyznają, że tempo powstania domu było szalone.

- Wystarczyło nam dwa lata kadencji, aby oddać placówkę do użytku – powiedział podczas uroczystego otwarcia, cytowany przez portal Echodnia.eu, starosta powiatu starachowickiego, Dariusz Dąbrowski. – Prace budowlane zajęły tylko cztery miesiące.

Starosta dziękował za przychylność administracji rządowej, zwłaszcza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej i wojewodzie Agacie Wojtyszek. Dzięki nim powiat dostał 1,5 mln zł dotacji na przeprowadzenie generalnego remontu w nieużywanym budynku i zaadaptowanie go dla osób z niepełnosprawnością.

Nowy Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, który nosić ma imię Świętej Teresy z Kalkuty, to 300 metrów kwadratowych powierzchni. Składają się na nie m.in. sala zajęć, sala rehabilitacyjna, gabinety dla specjalistów, kuchnia, jadalnia.

Relację z uroczystości otwarcia Powiatowego Domu Samopomocy znaleźć można na portalu Echodnia.eu

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas