Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gala konkursu „Człowiek bez barier” na żywo od 12:00!

01.12.2016
Autor: Redakcja, fot. Marta Kuśmierz
Logo Człowiek bez barier 2016

Kto otrzyma tytuł „Człowiek bez barier 2016”? Kto dostanie w tym roku Nagrodę Specjalną? Do kogo powędruje pierwszy tytuł „Osobowość internetowa”? Transmisja na żywo z Gali w Zamku Królewskim w Warszawie już w piątek, 2 grudnia o godz. 12:00.

W uroczystości udział weźmą: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda oraz Małżonka Prezydenta Ukrainy Maryna Poroszenko.

Galę Konkursu „Człowiek bez barier 2016” poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Marta Kielczyk.

Niepełnosprawność nie musi ograniczać

„Człowiek bez barier” to konkurs organizowany wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. Z nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybiera półfinalistów (w tym roku było ich aż 20). Spośród nich Jury wyróżnia w głosowaniu pięć osób. Jednej z nich nadaje zaszczytny tytuł „Człowieka bez barier”, a czterem pozostałym – równorzędne wyróżnienia.

W 13 dotychczasowych edycjach nagrodzono 28 kobiet i 41 mężczyzn. Każda osoba wyróżniona w Konkursie osób przełamuje bariery, przeciwstawia się stereotypom i udowadnia swoją postawą oraz działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Agnieszka Bal z asystentką
Agnieszka Bal – Człowiek bez barier 2015

Konkurs „Człowiek bez barier” został zainicjowany w 2003 roku z okazji Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych przez magazyn „Integracja”.


Organizator

Integracja - przejdź do serwisu organizatora

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda
 

Partner instytucjonalny

PFRON - przejdź do serwisu partnera

Konkurs współfinansowany ze środków PFRON

Partnerzy główni

Fundacja PZU - przejdź do serwisu partnera     Fundacja Orange - przejdź do serwisu partnera      Orlen - przejdź do serwisu partnera       Poczta Polska - przejdź do serwisu partnera

Partnerzy

Coloplast - przejdź do serwisu partnera     Fundacja Lotto Milion Marzeń - przejdź do serwisu partnera     Polpharma - przejdź do serwisu partnera

Partnerzy medialni

TVP2 - przejdź do serwisu partnera     Jedynka Polskie Radio - przejdź do serwisu partnera     Portal Niepelnosprawni.pl - przejdź do serwisu partnera

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas