Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fakt.pl: Matka porusza się na wózku, więc sąd zabierze jej dziecko

21.11.2016
Autor: oprac. tp, fot. M. Kuśmierz
Źródło: Fakt.pl
napis sąd

Sąd rodzinny w Zielonej Górze chce odebrać pięciomiesięczną córeczkę 32-letniej Joannie Gawryś-Wojtyś, która porusza się na wózku – informuje serwis Fakt.pl. „Za nic nie oddam dziecka. Nie otworzę drzwi policji” – mówi matka.

Sąd miał dać czas do 23 listopada na znalezienie osoby, która zamieszka z nią i pomoże w opiece nad córką. Joanna Gawryś-Wojtyś w wyniku mózgowego porażenia dziecięcego porusza się na wózku. Ma jednak mieszkanie i środki do życia, jest grafikiem komputerowym. W opiece nad córeczką pomagają jej babcia i ciocia.

Kłopoty zaczęły się, gdy Joanna Gawryś-Wojtyś wystąpiła o rozwód z mężem, który przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Prowadząca sprawę sędzia miała uznać wówczas, że matka nie może opiekować się córką.

Po interwencji dziennikarki „Faktu”, sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

- Mam w biurze człowieka do zadań specjalnych. Wysyłam Andrzeja Stefańskiego do Zielonej Góry, żeby się spotkał np. z prezydentem, organizacjami pozarządowymi, kościelnymi i zastanowił się, jak można pomóc pani Joannie i jej córeczce – zadeklarował.

Przeczytaj cały artykuł „Skandal. Sąd chce zabrać dziecko, bo matka jeździ na wózku” w serwisie Fakt.pl.

Komentarz

  • To nie może być
    Maria
    25.11.2016, 17:32
    To, że niepełnosprawna nie znaczy, że zła matka. Niepełnosprawni na wózkach to wspaniale radzący sobie ludzie. Powinna iść wszelka możliwa pomoc. Widocznie sytuacja nie została rozpoznana przez właściwe empatyczne osoby. Co za kraj, by takie stresy fundować?

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas