Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fakt.pl: Matka porusza się na wózku, więc sąd zabierze jej dziecko

21.11.2016
Autor: oprac. tp, fot. M. Kuśmierz
Źródło: Fakt.pl
napis sąd

Sąd rodzinny w Zielonej Górze chce odebrać pięciomiesięczną córeczkę 32-letniej Joannie Gawryś-Wojtyś, która porusza się na wózku – informuje serwis Fakt.pl. „Za nic nie oddam dziecka. Nie otworzę drzwi policji” – mówi matka.

Sąd miał dać czas do 23 listopada na znalezienie osoby, która zamieszka z nią i pomoże w opiece nad córką. Joanna Gawryś-Wojtyś w wyniku mózgowego porażenia dziecięcego porusza się na wózku. Ma jednak mieszkanie i środki do życia, jest grafikiem komputerowym. W opiece nad córeczką pomagają jej babcia i ciocia.

Kłopoty zaczęły się, gdy Joanna Gawryś-Wojtyś wystąpiła o rozwód z mężem, który przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Prowadząca sprawę sędzia miała uznać wówczas, że matka nie może opiekować się córką.

Po interwencji dziennikarki „Faktu”, sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

- Mam w biurze człowieka do zadań specjalnych. Wysyłam Andrzeja Stefańskiego do Zielonej Góry, żeby się spotkał np. z prezydentem, organizacjami pozarządowymi, kościelnymi i zastanowił się, jak można pomóc pani Joannie i jej córeczce – zadeklarował.

Przeczytaj cały artykuł „Skandal. Sąd chce zabrać dziecko, bo matka jeździ na wózku” w serwisie Fakt.pl.

Komentarz

  • podgrzewanie atmosfery
    Igor
    21.11.2016, 13:20
    Szanowni Państwo, nie znamy całej sprawy. Nie wiemy dlaczego taka była decyzja sędziego. Nie wiemy jak wygląda sytuacja tej pani i jej otoczenia. W komentarzach pod artykułem jest atak na Sędziego i MOPS. A poznaliśmy opinię tylko ze strony tej pani. Warto byłoby zapoznać się z argumentami i drugiej strony.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas