Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kampania Parkingowa 2009

07.04.2009
Autor: Dominika Trębacz, fot: Filip MIłuński
Źródło: inf. własna

Ruszyła kolejna kampania parkingowa. Ideą  szóstej już edycji kampanii jest zmiana przepisów ruchu drogowego, tak aby  kary za parkowanie na kopercie obowiązywały także na drogach wewnętrznych, m.in. na parkingach przy supermarketach.

W inauguracyjnej konferencji prasowej, która miała miejsce na dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością parkingu podziemnym warszawskiego centrum handlowego Arkadia, zaproszeni goście wyrazili swoje poparcie i dyskutowali nad szansą zmiany przepisów.

- Obecnie projekt ustawy jest na etapie prac ministerialnych, ale sądzę, że w połowie roku dotrze  pod głosowanie do Sejmu i Senatu. Zatem nowe przepisy mogą wejść w życie już z początkiem przyszłego roku – mówił poseł Platformy Obywatelskiej , Sławomir Piechota.

Wówczas mandat w wysokości 500 zł oraz 6 punktów karnych zapłacą kierowcy, którzy zaparkują samochód nie tylko na drodze publicznej, ale także tej oznakowanej jako droga wewnętrzna.

Kampania Parkingowa 2009:

 


Kampania Parkingowa 2009 (mp3, 2,6 MB)

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • co z tego jak podrabiają karty parkingowe a straż ich nie sprawdza
  trerf
  10.04.2009, 17:35
  albo daj karty z 3 grupą w pełni mobilnym osobą a wózkowicz musi szukać miejsca bo pani chodząca przyjechała z pieskiem do fryzjera!
  odpowiedz na komentarz
 • Wszystko robione pod publikę
  Kaleka II grupy
  07.04.2009, 20:03
  To wszystko to jest tylko medialna propaganda sukcesu rodem z dawnych lat. Niech ktoś mi powie co władze robią praktycznie aby pomóc osobą niepełnosprawnym w parkowaniu pojazdów? kompletnie nic. U mnie np, na osiedlu gdzie mieszka ok. 2000 ludzi jest tylko jedno niewymiarowe (2.2 m x 3.0 m) miejsce parkingowe dla ON i to wywalczone po ciężkich bojach z UM Cała ta propaganda z pomocą dla osób niepełnosprawnych to pic na wodę.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas