Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe ''Sprawni Razem''

24.11.2004

Głównym celem działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni-Razem, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, czyli wśród uczniów oraz absolwentów szkół specjalnych.

PTSS "Sprawni-Razem" jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS-FID) oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którego jest współzałożycielem.

Stowarzyszenie organizuje młodzieży atrakcyjne zajęcia i imprezy sportowe w ośmiu dyscyplinach sportowych:

  • lekkoatletyce,
  • piłce ręcznej,
  • tenisie,
  • kolarstwie i żeglarstwie,
  • narciarstwie biegowym i zjazdowym.

Realizacja ambitnego programu jest możliwa dzięki dobrej organizacji, aktywności 43 Oddziałów terenowych i 16 Oddziałów Wojewódzkich PTSS "Sprawni-Razem" oraz 23 Uczniowskich Klubów Sportowych, co pozwala dotrzeć do każdego niemal miejsca w kraju.
Osiągnięcia międzynarodowe to dwa brązowe medale w narciarstwie biegowym Danuty Poznańskiej na Igrzyskach Paraolimpijskich w Nagano (1998) oraz 25 medali, w tym 5 złotych - 29 osobowej ekipy PTSS "Sprawni-Razem" podczas Paraolimpiady w Sydney2000.

W roku Jubileuszowym 2002 sportowcy PTSS "Sprawni-Razem" zdobyli na Mistrzostwach Świata i Europy w sumie 68 medali. 33 razy grano im Mazurka Dąbrowskiego, przez co przyczynili się do promocji naszego kraju.
W dowód uznania dla młodzieży PTSS "Sprawni-Razem" INAS-FID przyznało Polsce organizację Mistrzostw Europy w koszykówce (1999), piłce nożnej (2001) i tenisie stołowym (2002) oraz Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych (2002).
W marcu (20-24.03) PTSS "Sprawni Razem" zorganizowało w Spale II Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, które były najważniejszą imprezą Stowarzyszenia odbywającą się w ramach Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych.

Adres:
Zespół Szkoł Specjalnych Nr 1 w Krakowie os. Sportowe 28
zss1krak@poczta.onet.pl
http://zss1krak.republika.pl/UntitledFrame-1.htm

Źródło: Polskie Towarzystwo Społeczno - Sportowe "Sprawni-Razem"

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas