Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Twórcza zabawa dla dzieci i rodziców w Poznaniu

25.10.2016
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
odciski kolorowych rąk na brystolu

„Teatr na Zdrowie”, czyli scena, teatr, znani aktorzy, scenografia, zagadkowy labirynt i tworzenie – to temat spotkania dla dzieci i rodziców w ramach cyklu Niebieskie Soboty - Twórcze Działanie, organizowanego przez Fundację Na Niebiesko i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi. Kreatywne warsztaty odbędą się w sobotę 29 października o godz. 10 w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Otwarte Drzwi w Poznaniu. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł, dla dziecka jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Pomysł kierowany jest do rodziców i dzieci z niepełnosprawnością, ale otwarty jest również dla wszystkich zainteresowanych nauką, sztuką, zabawą i integracją.

Program wydarzenia

10:00-12:00 część wykładowa dla rodziców: zdrowie naszych dzieci z ASD i nie tylko - pytania i odpowiedzi

Już od pierwszych podejrzeń, że z dzieckiem coś jest nie tak, rodzice borykają się z różnymi pytaniami m.in. „Gdzie zrobić badania? Jakie? Jaka rehabilitacja? Wprowadzać dietę czy nie wprowadzać? Jesli tak, to jaką?”. Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście - lekarz, rodzic i dietetyk. To również okazja do wymiany doświadczeń na temat gabinetów/lekarzy w Poznaniu.

W tym czasie dla trwają twórcze - teatralne działania dla dzieci, które pozostają pod opieką pedagogów, wolontariuszy i terapeutów. Tego dnia najmłodsi odkryją świat improwizacji: w kartonowym labiryncie, na planie scenografii teatralnej, w teatrze światła i cieni, w sali cyrkowej.

12:00-12:30 zapewniony wspólny lunch

12:30-14:00 wspólne aktywności i konsultacje indywidualne

To swobodny czas na wspólne działania z rodzicami, można zwiedzić z dzieckiem wszystkie sale oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistami: lekarzem, psychologiem, dietetykiem, terapeutą.

W tym czasie odbędą się również na 30 min. zajęcia z terapii grupowej Growth Through Play System z rodzicami - zapisy pod mailem: k.wisniewska@naniebiesko.pl.

GPS indywidualny

W godz. 10-14 odbywać się będą zajęcia z terapii indywidualnej Growth Through Play System - 45min/dziecko. Ilość miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń, zapisy pod adresem k.wisniewska@naniebiesko.pl.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas