Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Do czego uprawnia dokładnie karta parkingowa?

17.09.2016
Autor: Stefan

Z braku miejsca na kopercie zaparkowałem na normalnym miejscu parkingowym i otrzymałem mandat 50 zł. Powiedziano mi, że parkować mogę wszędzie. Skąd zatem mandat?

Szanowny Panie,

Przepisy określają, kto może otrzymać kartę parkingową oraz do jakich znaków drogowych może się nie stosować jej posiadacz. Natomiast zasady parkowania oraz odpłatność za parkowanie w strefach płatnego parkowania ustalane są w drodze uchwały rady miasta lub gminy. Dlatego obecnie w poszczególnych miejscowościach są często odmienne. W wielu z nich osoba posiadająca kartę parkingową może bezpłatnie parkować na miejscach wyznaczonych, tj. kopertach, natomiast parkowanie na pozostałych miejscach jest odpłatne.

Ponieważ nie wiemy, w jakim mieście otrzymał Pan mandat, nie możemy udzielić informacji o obowiązujących w nim zasadach. Warto także spróbować złożyć do organu, który wystawił mandat, prośbę o anulowanie kary.

Informacje dotyczące opłat za parkowanie w różnych miastach przez osoby posiadające karty parkingowe znajdzie Pan także na naszym portalu.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas