Polska w pierwszej „10” klasyfikacji medalowej Igrzysk Paraolimpijskich w Rio!

18.09.2016
Tabela medalowa Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. Tabela w formacie dostępnym – w tekście poniżej

Reprezentanci Polski zajęli dziesiąte miejsce klasyfikacji medalowej Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. Zdobyli 9 złotych medali, 18 srebrnych i 12 brązowych.

W niedzielę, 18 września, zakończyły się sportwe zmagania podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. Nasi reprezentanci wywalczyli 39 medali, czyli o trzy więcej niż cztery lata wcześniej w Londynie.

Jednak w stolicy Wielkiej Brytanii więcej było medali złotych, a to głównie one decydują o miejscu w klasyfikacji medalowej. Dlatego w Londynie nasi zawodnicy z 14 złotymi medami, 13 srebrnymi i 9 brązowymi zajęli dziewiąte miejsce w klasyfikacji.

Polacy zajęli też w Rio 10. miejsce pod względem liczby zdobytych medali.

Chińczycy przodują

Pierwsze miejsce klasyfikacji medalowej Igrzysk Paraolimpijskich w Rio zajęły Chiny (107 złotych, 81 srebrnych i 51 brązowych), drugie Wielka Brytania (64-39-44), a trzecie Ukraina (41-37-39).

Medale w Rio zdobyli przedstawiciele 83 państw.