Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Złoty Tandem! Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław najszybsze na szosie

17.09.2016
Autor: IB, TP, fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl
Iwona Podkościelna (z prawej) i Aleksandra Tecław pozują do zdjęcia ze srebrnymi medalami na szyjach

Startujące w tandemie Iwona Podkościelna i pilotka Aleksandra Tecław zdobyły złoty medal w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego! To 38. medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio.

Polki na dystansie 69 km „wykręciły” czas 1:58.02. Były lepsze o 59 sekund od drugich na mecie George Katie Dunlevy i Evelyn McCrystal z Irlandii. Trzecie Nowozelandki Emma Foy i Laura Thompson przyjechały 1,5 minuty za naszymi zawodniczkami.

- Od pierwszego wzniesienia zdecydowałyśmy, że jedziemy wszystko, co mamy, na prowadzenie. Od drugiej rundy jechałyśmy już same i udało nam się. Ciężko pracowałyśmy właśnie na taką, trudną, górzystą trasę. To się musiało udać – mówiły zwyciężczynie na mecie wyścigu, który okazał się wyzwaniem dla uczestniczek.

Dwie polskie kolarki na tandemie jadą pod górę
Ogromny wysiłek naszych zawodniczek przyniósł efekt – złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich! Fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl

Spełnienie marzeń

W trudnym do zniesienia upale, z powodu braku... karetek, zawodniczki czekały ponad godzinę na start. Jednak ani upał, ani kłopoty z rowerem, ani mocna stawka zawodniczek nie przeszkodziły temu tandemowi w zrealizowaniu marzenia

- Jesteśmy przeszczęśliwe. Ten medal to spełnienie marzeń – dodała Iwona Podkościelna.

Na 13. miejscu wyścig ukończyły Anna Duzikowska i Natalia Morytko.

W wyścigu męskich tandemów Przemysław Wegner i Artur Korc zajęli siódmą pozycję, a Marcin Polak i Michał Ładosz nie ukończyli trasy.

Kolejne złoto do kolekcji

Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław to mistrzynie świata w konkurencji wyścigu ze startu wspólnego z 2013 i 2015 r. Rok temu Polki były też najlepsze na świecie w jeździe indywidualnej na czas.

Wyścigi tandemów przeznaczone są dla zawodniczek z dysfunkcją wzroku. Rowery prowadzone są przez widzące pilotki.


Polska ma już na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 38 medali (9 złotych, 18 srebrnych i 11 brązowych), czyli ilościowo węcej niż cztery lata temu w Londynie!

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas