Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ostatni sportowy dzień w Rio. Czy będzie więcej medali niż w Londynie?

17.09.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl
Natalia Partyka serwuje piłeczkę przy stole do tenisa

Reprezentanci Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio mają szansę przebić liczbę medali, zdobytych cztery lata wcześniej w Londynie. Na razie mają ich 34, w stolicy Wielkiej Brytanii zdobyli 36 krążków.

Szans na przebicie wyniku sprzed czterech lat jest dziś dużo. Pewny jest medal tenisistek stołowych (Natalia Partyka, Karolina Pęk, Katarzyna Marszał), które w finałowym meczu turnieju drużynowego spotkają się z Chinkami. Pytanie więc tylko: złoto czy srebro?

Z kolei o brąz z Francuzami powalczy drużyna tenisistów stołowych w kat. 9-10 (Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki).

Kolarze na start

Wcześniej na trasę wyścigu ze startu wspólnego wyjedzie Anna Harkowska (kat. C4-5), która przed czterema laty zdobyła w tej konkurencji srebrny medal.

W tej samej konkurencji, ale w tandemach, powalczą: Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Tecław, Anna Duzikowska z Natalią Morytko, a także Przemysław Wegner z Arturem Korcem oraz Marcin Ładosz z Michałem Ładoszem.

Szanse na wodzie i na stadionie

W finałowym wyścigu popłynie dwójka żeglarzy Monika Gibes i Piotr Cichocki (SKUD18), którzy po dziesięciu startach zajmują czwarte miejsce. Będzie ciężko o medal, ale przy dobrym układzie na mecie w zasięgu jest nawet srebro. O dobry wynik postara się też na pływalni Karolina Hamer (kat. S4, 50 m st. dowolnym).

Odbędą się także ostatnie konkurencje lekkoatletyczne. Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż, spóbuje swoich sił w skoku w dal (kat. T43/44). Janusz Rokicki powalczy w pchnięciu kulą (kat. F56/57). Z kolei młody Krzysztof Ciuksza (kat. T36) będzie chciał odkuć się za czwarte miejsce na 400 m w wyścigu na dwukrotnie dłuższym dystansie.


Pełny program występów Polaków na stronie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas