Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Srebrny floret. Gaworski, Nalewajek i Pender na drugim miejscu w rywalizacji drużynowej

17.09.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl
Michał Nalewajek, Dariusz Pender i Jacek Gaworski pozują z trenerami do zdjęcia

Srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio zdobyła drużyna florecistów w składzie: Jacek Gaworski, Michał Nalewajek, Dariusz Pender. Polacy walczyli wspaniale, dopiero w finale ulegli Chińczykom.

Do finału Polacy szli jak burza. Pokonali Włochów 45:42 i drużynę Hongkongu 45:35. Znakomite spotkanie rozegrali także w półfinale z Francuzami, z którymi wygrali 45:37. Francuzi zdobyli potem brązowy medal.

Finałowy mecz z Chińczykami Michał Nalewajek i Dariusz Pender zaczęli od porażek po 3:5 z Ye Ruyim i Hu Daoliangiem. Swój pierwszy pojedynek przegrał także Jacek Gaworski (1:5 z Sun Gangiem). Zrobiło się 15:7 dla drużyny chińskiej.

Nadrobił nieco Nalewajek, pokonując 7:5 Hu Daolianga. Niestety, kolejne dwa pojedynki zakończyły się porażkami po 1:5 Gaworskiego z Ye Ruyim i Pendera z Sun Gangiem.

Jeszcze Jacek Gaworski pokonał 8:5 Hu Daolianga, Nalewajek przegrał z Sun Gangiem 1:5, a Pender z Ye Ruyim 2:5 i to Chińczycy mogli się cieszyć ze zdobycia złotych medali.

Polacy zresztą też smutni być nie powinni, bo porażka 27:45 z mocnymi Chińczykami w finale Igrzysk Paraolimpijskich ujmy nie przynosi.


Polska ma już na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 34 medale (7 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych).

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas