Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Alicja Fiodorow, srebrna medalistka: Dobry znak przed Tokio

16.09.2016
Autor: IB, fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl
Uśmiechnięta Alicja Fiodorow z rękami w górze w geście triumfu

Alicja Fiodorow, która na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 100 m, dzisiaj powtórzyła swój sukces na 200 m. W biegu rozgrywanym w mocnej stawce zawodniczek ustąpiła jedynie 20-letniej Deji Young ze Stanów Zjednoczonych.

Amerykanka pobiegła najlepiej w tym sezonie, uzyskując czas 25,46. Alicja Fiodorow, która także pobiegła swój najszybszy w sezonie bieg 200-metrowy, uzyskała wynik 25,61.

- To nie był dla mnie dzień na rekordy życiowe i złoty medal – powiedziała zawodniczka po dekoracji. – Niestety, stres i napięcie spowodowały, że nie wyprzedziłam rywalki. Jednak mam powody do radości. W Londynie było srebro i brąz. Z Rio przywiozę dwa srebra. Mam nadzieję, że to dobry znak przed Tokio.

Za szybkie tempo

Zanim wystartowała Alicja Fiodorow, swoją walkę o wynik stoczył Krzysztof Ciuksza. Polak niestety nie zdobył medalu, ale kończąc bieg 400 m z czasem 55,97 poprawił swój rekord życiowy.

- Wydaje mi się, że narzuciłem za szybkie tempo, za szybko zacząłem finisz i nie wytrzymałem tempa – mówił na mecie.


Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas