Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Barbara Niewiedział, złota medalistka: Nie zamierzałam nikomu pozwolić wygrać

16.09.2016
Autor: IB, fot. Robert Szaj, www.paraolimpijski.pl
Barbara Niewiedział startuje z bloków

Barbara Niewiedział na swoim koronnym dystansie nie oddała pola rywalkom. W stawce siedmiu zawodniczek trzy pobiegły najlepiej w tym sezonie, jedna poprawiła swój rekord życiowy, ale żadna nie znalazła sposobu na rekordzistkę świata, złotą medalistkę z Londynu na 1500 m.

- Nie zamierzałam nikomu innemu pozwolić wygrać na tym dystansie – powiedziała Polka po biegu. – 1500 m to po prostu jest mój bieg i nigdy nikomu go nie oddam. Byłam przygotowana do tego biegu, chociaż nie ukrywam, że podglądałam rywalki i nie można ich nie doceniać. Ukrainka trenowała tak, że nie miałam żadnych wątpliwości co do tego, że będzie trudno.

Barbara Niewiedział czasem 4.24,37 ustanowiła nowy rekord paraolimpijski, poprawiając swój poprzedni z Londynu. Drugie miejsce zajęła Węgierka Ilona Biacsi (4.27,88). Trzecia była wspomniana Ukrainka, Ludmyła Danylina (4.28,78). Arleta Meloch znalazła się poza podium.

- Starałam się, ale po prostu rywalki okazały się dzisiaj ode mnie lepsze – skwitowała Arleta Meloch.


Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl, a także na profilu naszego portalu na Twitterze.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas