Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie do łazienki i podjazdu

18.07.2016
Autor: K.

Dostaliśmy dofinansowanie na przystosowanie łazienki i zrobienie podjazdu do domu, problem w tym, że kwota na taki zakres prac jest nierealna, kosztorys zrobiony według cen [do wiad. red.] jest na kwotę 10000, otrzymane dofinansowanie to 4000, czyli tylko 40%, pozostałą 60% mamy dołożyć sami i niestety nie jesteśmy w stanie ogarnąć takiej kwoty. Z tego, co czytam o dofinansowaniach, to pięknie piszą o 80% dofinansowania i to byłoby super, ale czy jest realne, czy można starać się o zwiększenie tej kwoty. Córka jeździ na wózku, ma rentę socjalną, mąż ma opiekę, pracuję tylko ja i jest jeszcze syn, który studjuje.

Szanowna Pani,

Rozumiemy doskonale Państwa sytuację.

W myśl obowiązujących przepisów wysokość dofinansowania likwidacji barier architektonicznych wynosi do 95 proc. kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Właściwy procent dofinasowania jest ustalany przez komisję na początku roku po otrzymaniu środków finansowych z PFRON.

Dlatego może mieć miejsce sytuacja, o której Pani pisze w mailu, że kwota dofinansowania jest zdecydowanie niższa, niż maksymalna kwota dofinansowania przewidziana przepisami. Niestety, nie możemy też wskazać innego, instytucjonalnego miejsca, gdzie mogli by Państwo uzyskać pomoc i uzyskać dodatkowe środki na likwidację barier architektonicznych.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas