Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odholowanie auta – czy można się odwołać?

21.07.2016
Autor: Anna

Witam. W dniu dzisiejszym straż miejska odholowała auto mojego taty z koperty dla niepełnosprawnych. Niestety, zapomniał wywiesić tabliczki. Rzecz miała miejsce pod przychodnią diabetologiczną – strażnik nie wykazał się dobrą wolą, nie zapytał. Tatę bolała noga, dodatkowo mama przebywa w szpitalu onkologicznym – dodatkowy stres. Czy może odwołać się od kosztów odhololowania (bardzo wysokich)?

Szanowna Pani,

Doskonale rozumiemy Państwa kłopot. Jednak postępowanie strażnika miejskiego było zgodne z obowiązującymi przepisami, ponieważ brak karty oznacza nieuprawnione korzystanie z miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych.

Kartę parkingową umieszcza się za przednią szybą pojazdu samochodowego, a jeśli pojazd nie posiada przedniej szyby – w widocznym miejscu w przedniej części pojazdu, w sposób eksponujący widoczne zabezpieczenia karty oraz umożliwiający odczytanie jej numeru i daty ważności.

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy, wydanie pojazdu następuje tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu uiszczenia całkowitej kwoty opłaty za usunięcie i przechowywanie pojazdu. Nie jest możliwym rozłożenie tej płatności na raty czy też jej umorzenie przed wydaniem pojazdu, ponieważ samochód został odholowany, a więc zostały poniesione koszty. Proponujemy jednak złożenie stosownej prośby.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas