Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy dostanę pomoc jako samotna matka 30-latki?

23.06.2016
Autor: Bogusława

Ja mam na córkę sp. troski, emeryturę 900 zł, a córka gr. inw. znaczna, 640 zł i dodatek pielęgnacyjny 156 zł. Skończyła ponad 30 lat, jest tylko ze mną w domu, ja też jestem b. chora na stawy /RZS/. Leczenie córki i moje jest bardzo kosztowne. Czy możemy otrzymać jakąś pomoc finansową? Bogusława, matka samotnie wychowująca córkę sp. troski

Szanowna Pani,

Niewątpliwie, rodzicielstwo jest najsilniejszą, ale i najtrudniejszą więzią w całym naszym życiu. Macierzyństwo wymaga często wielu poświęceń, zwłaszcza gdy pojawia się niepełnosprawność dziecka. Dochodzą do tego przeciwności życia codziennego i niełatwe zmagania o każdy dzień, by przetrwać, a dziecko rehabilitować i starać się usamodzielniać na tyle, na ile to możliwe.

Niestety jednak, nie jestem w stanie bezpośrednio odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ należałoby wnikliwiej zapoznać się z indywidulaną sytuacją obu Pań. Proponuję powyższe pytanie skierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, najbliższego Pani miejscu zamieszkania.

Przede wszystkim pracownik socjalny, po zapoznaniu się z Państwa indywidualną sytuacją, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, dokonując oceny problemu, będzie mógł zaproponować najlepsze i racjonalne rozwiązanie i pomoc w tej sytuacji.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób z niepełnosprawnością w Centrum Integracja w Gdyni

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas