Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Polio”

12.05.2016
Autor: materiał dystrybutora
okładka książki - lekarz wstrzykuje dziecku lek. Chłopca otula ramionami pielęgniarka.

Lata 40. XX wieku. Stany Zjednoczone przeżywają wzrost ekonomiczny. Amerykanie starają się zapomnieć o kryzysie i wojnie przez wizje sukcesu ekonomicznego i stabilizacji materialnej. Nagle do szpitala w miejscowości San Angelo trafia kilkanaście dzieci z chorobą Heinego-Medina, czyli polio. Część z nich umiera. Epidemia rozszerza się i zbiera swoje żniwo. Lekarze nie wiedzą, jak chronić ludzi przed nieznaną chorobą. Zaczyna się szaleńcza walka naukowców o znalezienie lekarstwa. To nie fikcja a prawdziwe wydarzenia, które przedstawił David M. Oshinsky w książce pt. „Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina”. 

David M. Oshinsky obrazuje niezwykłą historię przerażającej epidemii i intensywnych starań znalezienia lekarstwa na chorobę Heinego-Medina. Wykorzystując niedawno udostępnione dokumenty, autor maluje przed czytelnikiem pełen napięcia obraz dramatycznego wyścigu po szczepionkę: szaleńczą rywalizację naukowców i ich nieokiełznanych ambicji.

Epidemia – choć jej skala była znacznie mniejsza, niż można byłoby sądzić, śledząc ówczesne doniesienia mediów – stała się w oczach Amerykanów równie poważnym zagrożeniem jak sowieckie bomby atomowe i wywarła przemożny wpływ na całe społeczeństwo. 

Szczepienia przeciw chorobie Heinego-Medina były największym masowym eksperymentem zdrowotnym w historii Stanów Zjednoczonych, a związane z nimi doświadczenia zrewolucjonizowały zasady testowania i dopuszczania do sprzedaży nowych leków na całym świecie. 

We współczesnym świecie, który wciąż boryka się z epidemiami, takimi jak AIDS, SARS czy Ebola, książka Dawida Oshinsky’ego przypomina, że ludzkość musi toczyć nieustanną walkę i zawsze musi być przygotowana na wiadomość o możliwej zarazie.

Książka otrzymała w 2006 roku nagrodę Pulitzera.


Konkurs: wygraj książkę „Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina” 

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki pt. „Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina”, której autorem jest David M. Oshinsky, ufundowane przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org.

  1. Uzasadnij krótko pytanie: Czy zgodziłbyś/ zgodziłabyś się przyjąć eksperymentalny lek, żeby uratować swoich najbliższych?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 19 maja 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone dwiema książkami pt. „Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami powyższego konkursu zostały: Izabela K. i Jolanta K. ze Sztablina. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas