Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs na długi weekend! Wygraj przewodnik turystyczny w brajlu lub powiększonym druku

28.04.2016
Autor: Redakcja
Rozłożone na stole przewodniki turystyczne pt. 60 Pomników Historii Polski w czarnodruku oraz w brajlu

„60 Pomników Historii Polski. Przewodnik po polskim dziedzictwie narodowym, dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących”. To tytuł niezwykłej publikacji, wydanej przez Fundację Niewidomi na Tandemach. Autorka, Justyna Rogowska, opisuje w niej 60 miejsc w Polsce, które każdy musi poznać. Także osoby niewidome. Przewodnik jest bowiem wydany w brajlu oraz w druku powiększonym. Wygraj tę publikację w naszym konkursie!

„Ktoś kiedyś zadał mi pytanie, czy niewidomi też zwiedzają? – pisze we wstępie do publikacji Justyna Rogowska. – Czy są w stanie wybrać się w dalsze podróże, podczas gdy nawet po bardzo dobrze znanym mieście jest im ciężko przemieszczać się. Uznałam, że podobno nie ma głupich pytań, a każde z nich bierze się z niewiedzy (...). Oczywiście, że niewidomi podróżują. Najczęściej w grupie, gdzie znajdują się widzący, ale nierzadko również samodzielnie. Dobrze zrehabilitowani korzystają z komunikacji miejskiej, międzymiastowej i międzynarodowej. Jeżdżą pociągami, latają samolotami i pływają statkami. Dlaczego więc nie mieliby zwiedzać?”

Aby ułatwić zwiedzanie, a zwłaszcza pomóc osobom z dysfunkcją wzroku wybrać atrakcyjny cel podróży, Fundacja Niewidomi na Tandemach opracowała przewodnik „60 Pomników Historii Polski”. Wydrukowany został w dwóch formach:

  • z powiększoną czcionką i licznymi doskonale opisanymi zdjęciami – z myślą o osobach słabowidzących,
  • w brajlu ze specjalnymi rycinami, czyli tyflografikami – dla osób niewidomych.

Konkurs: wygraj przewodnik „60 Pomników Historii Polski”

Dzięki uprzejmości Fundacji Niewidomi na Tandemach, mamy dla naszych Czytelników do wygrania po jednym egzemplarzu wersji w brajlu i z powiększoną czcionką przewodnika „60 Pomników Historii Polski”.

By wygrać jeden z egzemplarzy, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: Jakie są Twoje doświadczenia z dostępnością zabytków w Polsce dla osób niewidomych i słabowidzących?
  2. Informację, którą z wersji przewodnika – w brajlu czy z powiększoną czcionką – chciał(a)byś otrzymać?
  3. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 5 maja 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone jednym z dwóch poradników „60 Pomników Historii Polski” w wersji czarnodrukowej lub brajlowskiej (3 tomy).

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas