Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kiedy zaznaczyć potrzebę posiadania karty parkingowej?

27.04.2016
Autor: Klaudia

Witam. Czy kiedy otrzymam już orzeczenie z powiatowego ośrodka ds. orzekania o niepełnosprawności, to na tym dokumencie będzie już zaznaczone, że mogę ubiegać się o kartę parkingową? Czy muszę powiedzieć to komisji? Pytam, ponieważ czytałam, że w orzeczeniu musi być wzmianka na ten temat i nie wiem, czy komisja zaznaczy to sama, czy ja muszę o tym powiedzieć. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Klaudia

Szanowna Pani,

Jeśli chciałaby Pani uzyskać prawo do karty parkingowej, warto zaznaczyć już we wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności tę informację. Zwykle we wniosku zawarte jest pytanie o cel ubiegania się o wydanie orzeczenia m.in. „korzystanie z ulg i uprawnień na podstawie art. 8 ust. 3a pkt 1 – Prawo o ruchu drogowym, ze względu na znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się”.

Jeśli nie zaznaczyła Pani odpowiedniego punktu we wniosku, może Pani w trakcie komisji o tym powiedzieć. W każdym przypadku to komisja stwierdzi, czy ma Pani wskazanie do wydania uprawnienia do karty parkingowej, tj. znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Informacje dotyczące kręgu osób uprawnionych do otrzymania karty parkingowej znajdzie Pani na naszym portalu.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas