Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zakupu specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem

30.04.2016
Autor: Stanisław

Witam, mam takie pytanie, jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia, dziecięce porażenie mózgowe 4-kończynowe. Starem się o dofinansowanie w ramach Programu Aktywny Samorząd, dofinansowanie na zakup komputera, obszar b1. Moje pytanie: co lekarz powinien wpisać w zaśw. lek. niedowład rąk punkt 4 dofinansowanie do komputera, co mu zasugerować, żeby wpisał, bo często lekarze sami nie wiedzą, a nie chciałbym, żeby była jakaś niejasność przy złożeniu wniosku?

Szanowny Panie,

W ramach programu Aktywny Samorząd Moduł I Zadanie B1 udzielana jest pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania. Adresatami tego programu są osoby niepełnosprawna posiadające znaczny stopień niepełnosprawności oraz dysfunkcję obu kończyn górnych lub narządu wzroku. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie. W ramach składanych wniosków należy też dołączyć zaświadczenie wydane przez lekarza specjalistę o specjalizacji adekwatnej do rodzaju niepełnosprawności, zawierające opis rodzaju schorzenia/niepełnosprawności osoby niepełnosprawnej.

Ponieważ program jest adresowany do osób z dysfunkcją obu kończyn górnych lub narządu wzroku, to zaświadczenie powinno potwierdzać Pańską dysfunkcję, ale przede wszystkim potwierdzać dysfunkcję kończyn górnych.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas