Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bydgoszcz: spektakl nt. tolerancji i wykluczenia

17.03.2016
Autor: oprac. Angela Greniuk
Źródło: mck-bydgoszcz.pl
publiczność siedząca w teatrze, w tle czerwona kurtyna

W poniedziałek 21 marca o godz. 14 w sali kinowo-widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl pt. „Moja sprawa”, a następnie dyskusja na temat wykluczenia osób z niepełnosprawnościami i uzależnieniami. Wstęp wolny, ale obowiązują zaproszenia.

Przedstawienie pt.: „Moja sprawa” to eksperyment artystyczny, w którym biorą udział zarówno aktorzy z niepełnosprawnością intelektualną z gdyńskiego Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (BRO), jak i sprawni twórcy teatru.

Spektakl prezentuje dramat kobiety z niepełnosprawnością, która zachodzi w ciążę i jej skomplikowaną sytuację rodzinną.

W przedstawieniu występują: Krzysztof Grabowski, Marzena Gajewska, Renata Klinkosz, Adam Siekierzyński, Tomasz Macniak, Marcin Wenta, Oliwia Czubala.

Reżyserem spektaklu jest Iwona Sekierzyńska, a kierownik zespołu BRO: Zbigniew Biegajło. Scenariusz napisał Radosław Paczocha. Za kostiumy, scenografię i projekcje jest odpowiedzialna Izabela Stronias. Nad muzyką czuwa Marzena Majcher.

Odbierz zaproszenie!

Osoby, które chcą wziąć udział w spektaklu i dyskusji obowiązuje bezpłatna wejściówka – zaproszenie. Aby je odebrać należy skontaktować się z Alicją Dobrowolną, która jest dostępna pod mailem: alicja.dobrowolna@mck-bydgoszcz.pl oraz numerami telefonów: 52 32 55 545, 519 346 586.

Przedstawienie i dyskusja są organizowane przez MCK, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA.

Więcej na temat Teatru BRO na Facebooku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas