Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Duże sprawy w małych głowach”

10.03.2016
Autor: Angela Greniuk
okładka książki Duże sprawy w małych głowach

Dla dzieci i o dzieciach z niepełnosprawnością – taka jest książka pt. „Duże sprawy w małych głowach”, napisana przez Agnieszkę Kossowską, mamę syna z niepełnosprawnością. Weź udział w naszym konkursie i wygraj edukacyjną książkę dla najmłodszych!

Matka, która ma dziecko z niepełnosprawnością doskonale wie, że łatka „inny”, bo niesprawny, nie oznacza „gorszy”. Niestety, dzieci nie zawsze odbierają świat w taki sposób. Dlatego Agnieszka Kossowska postanowiła wyjaśnić najmłodszym, na czym polegają różne niepełnosprawności i dlaczego nie należy się bać dzieci z niepełnosprawnościami.

Autorka książki pt. „Duże sprawy w małych głowach” po kolei prostymi słowami opisuje: niepełnosprawność sensoryczną, ruchową, intelektualną i autyzm. Każda z tych niepełnosprawności stanowi osobny i obszerny rozdział.

Część merytoryczną dopełniają piękne ilustracje, piktogramy, które bez problemu zrozumieją dzieci z autyzmem. W środku znajdzie się także cała strona z alfabetem Brailla.

„(…) Duże sprawy nie tylko uczą, ale również bardzo uwrażliwiają, uruchamiając w odbiorcy pokłady empatii i zrozumienia” – pisze na tylnej okładce książki Agnieszka Sujata, autorka „Huśtawki”.


Konkurs: wygraj książkę „Duże sprawy w małych głowach”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników trzy książki dla dzieci „Duże sprawy w małych głowach”, wydane przez Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: czym jest dla Ciebie niepełnosprawność?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 17 marca 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone trzema książkami.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.

Zwycięzcami powyższego konkursu zostali: szczypka25, Karolina B. z Tłuszcza i Iwona J. z Redy.

Serdecznie gratulujemy!

Komentarz

  • Praca
    Karolina
    14.03.2016, 21:09
    Niepelnosprawnosc jest moja praca.Kazdego dnia staram sie ja wyelminowac z zycia moich malych pacjentow.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas