Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Duże sprawy w małych głowach”

10.03.2016
Autor: Angela Greniuk
okładka książki Duże sprawy w małych głowach

Dla dzieci i o dzieciach z niepełnosprawnością – taka jest książka pt. „Duże sprawy w małych głowach”, napisana przez Agnieszkę Kossowską, mamę syna z niepełnosprawnością. Weź udział w naszym konkursie i wygraj edukacyjną książkę dla najmłodszych!

Matka, która ma dziecko z niepełnosprawnością doskonale wie, że łatka „inny”, bo niesprawny, nie oznacza „gorszy”. Niestety, dzieci nie zawsze odbierają świat w taki sposób. Dlatego Agnieszka Kossowska postanowiła wyjaśnić najmłodszym, na czym polegają różne niepełnosprawności i dlaczego nie należy się bać dzieci z niepełnosprawnościami.

Autorka książki pt. „Duże sprawy w małych głowach” po kolei prostymi słowami opisuje: niepełnosprawność sensoryczną, ruchową, intelektualną i autyzm. Każda z tych niepełnosprawności stanowi osobny i obszerny rozdział.

Część merytoryczną dopełniają piękne ilustracje, piktogramy, które bez problemu zrozumieją dzieci z autyzmem. W środku znajdzie się także cała strona z alfabetem Brailla.

„(…) Duże sprawy nie tylko uczą, ale również bardzo uwrażliwiają, uruchamiając w odbiorcy pokłady empatii i zrozumienia” – pisze na tylnej okładce książki Agnieszka Sujata, autorka „Huśtawki”.


Konkurs: wygraj książkę „Duże sprawy w małych głowach”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników trzy książki dla dzieci „Duże sprawy w małych głowach”, wydane przez Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

 1. Krótką odpowiedź na pytanie: czym jest dla Ciebie niepełnosprawność?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 17 marca 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone trzema książkami.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.

Zwycięzcami powyższego konkursu zostali: szczypka25, Karolina B. z Tłuszcza i Iwona J. z Redy.

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Niepełnosprawność to dla mnie...
  Monika Ćwiek
  17.03.2016, 14:43
  ... określenie, za którym kryje się człowiek. Cała masa ludzi, którzy codziennie zmagają się z różnego rodzaju barierami. Mam w swoim otoczeniu kilka takich osób. Jestem pełna szacunku i jednocześnie podziwu dla nich i ich opiekunów. Codzienny trud życia jaki pokonują jest niewyobrażalny dla tych, którzy nie musieli się nigdy z niepełnosprawnością zmagać.
  odpowiedz na komentarz
 • Niepełnosprawność
  kasia
  15.03.2016, 19:55
  Niepełnosprawność to na pewno życiowa walka nie tylko z problemem jakim jest niepełnosprawność,ale i uświadomieniem sobie jak każda chwila jest w życiu ważna i cenna.Jest też prawdziwą miłością i ukazaniem jej innym,którzy tak naprawdę nie wiedzą czym jest to uczucie!
  odpowiedz na komentarz
 • Niepełnosprawność to ...
  Agnieszka
  14.03.2016, 21:10
  Czym jest dla mnie niepełnosprawność? Połączeniem wyzwania i życiowej lekcji. Wyzwaniem jest ponoszenie codziennego trudu walki z ograniczeniami. Życiową lekcją jest to, że warto zawalczyć. Pracuję każdego dnia z Dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Wiem, że często zmagają się z wyzwaniami, ale od nikogo się tyle nie nauczyłam co od Nich. Uśmiech każdego Dziecka jest drogocenny. Ale uśmiech moich Dzieci z niepełnosprawnością roztapia mi serce jak nic innego :)
  odpowiedz na komentarz
 • Praca
  Karolina
  14.03.2016, 21:09
  Niepelnosprawnosc jest moja praca.Kazdego dnia staram sie ja wyelminowac z zycia moich malych pacjentow.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas