Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nadużycia na parkingu

22.03.2016
Autor: Waldemar

Witam. Jak się zachować, gdy moje miejsce na parkingu, obok bloku, jest najczęściej zajęte przez inne samochody? Mam 1 grupę inwalidzką, stosowną kartę parkingową, a dozorcy nie interesuje, co się dzieje na parkingu... Już kilka razy zostałem znieważony przez róznych cwaniaczków, a SM poprzestaje na obietnicach... Można już zwątpić...

Szanowny Panie,

Od wielu lat prowadzimy kampanię „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Jej celem jest zmiana postaw pełnosprawnych kierowców parkujących na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi przechodniów i służb porządkowych na problem bezprawnego parkowania. Działania w ramach kampanii przyczyniły się do wzrostu kwoty mandatu za wykroczenie, jakim jest nieuprawnione zajmowanie tzw. koperty, z 50 zł do 500 zł, oraz do wprowadzenia możliwości odholowania źle zaparkowanego samochodu, także z parkingów przy hipermarketach i dróg wewnętrznych.

Niestety, ciągle jeszcze mają miejsce sytuacje podobne do opisywanych przez Pana. Jedynym wyjściem jest wzywanie służb porządkowych oraz uczulanie właściciela drogi. Zgodnie z przepisami, z miejsca postojowego, tzw. koperty, może korzystać każda osoba uprawniona, tj. posiadająca ważną kartę parkingową. Jedynie w sytuacji, w której koperta jest wyznaczona dla określonego samochodu (jest to możliwe na np. parkingach osiedlowych), inna osoba uprawniona nie może z takiego miejsca postojowego korzystać.

 Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas