Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj tomik poezji „Śladem ojców”

03.03.2016
Autor: Redakcja
okładka tomiku Śladem ojców jako jesienny pejzaż

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który był obchodzony 1 marca, dla Czytelników portalu mamy konkurs, w którym można wygrać tomik patriotycznej poezji pt. „Śladem ojców”, autorstwa Zygmunta Marka Miszczaka.

Zbiór wieszy pt. „Śladem ojców” Zygmunta Marka Miszczaka to poezja patriotyczna przedstawiona w klasycznej formie.

Autor przypomina o historycznych bohaterach Polski m.in. gen. Władysławie Andresie czy Witoldzie Pileckim i porusza jedne z ważniejszych historycznych wydarzeń kraju. W tomiku można także zauważyć przywiązanie do tradycji i wartości chrześcijańskich, autor przytacza w twórczości autorytety polskiego Kościoła, jak św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński czy ks. Jerzy Połuszko.

Dopełnieniem wierszy są ilustracje jesiennych pejzaży Agnieszki Wójtowicz.

Zygmunt Marek MiszczakZygmunt Marek Miszczak pochodzi z Lublina. W latach 80 i 90 XX w. był zaangażowany w działalność opozycyjną i niepodległościową, internowany, wielokrotnie represjonowany. Publicysta, redaktor i drukarz pism podziemnych. W ostatnich latach rozwija pasję tworzenia poezji, stąd wydania dwóch tomików wierszy „Rozproszenie” (2011) i „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” (2013).


Konkurs: wygraj tomik „Śladem ojców

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników trzy tomiki poezji „Śladem ojców”, ufundowane przez Zygmunta Miszczaka, wydane przez Wydawnictwo Norbertinum. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: na czym polega Twój codzienny patriotyzm?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 10 marca 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone trzema tomikami wierszy.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami powyższego konkursu zostali: Szymon C. z Poznania; Anna K. ze Sławkowa i Sylwia P. z Białegostoku.

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas