Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy mogę liczyć na pomoc?

26.08.2016
Autor: Grzegorz

Mam na imię Grzegorz. Posiadam 2 stopień niepełnosprawności. Otrzymuję rentę z tytułu niezdolności do pracy w wysokości 860 zł, w tym opłacam alimenty na syna w wysokości 275 zł. Posiadam jeszcze córkę z drugiego związku. Choruję na dystonię ogniskową od 16. roku życia. Chciałbym dowiedzieć się, czy mam jakąś szansę na pomoc z waszej strony. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Dosyć często zwracają się do nas osoby z niepełnosprawnością, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, niestety w ramach prowadzonej przez nas działalności nie mamy możliwości udzielania pomocy materialnej osobom z niepełnosprawnością.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od ponad dwudziestu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Prowadzimy działalność informacyjną poprzez największy portal www.niepelnosprawni.pl, wydajemy „Magazyn Integracja”, realizujemy program telewizyjny Misja Integracja. Realizujemy projekty, których celem jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością, prowadzimy kampanie społeczne oraz szkolenia i audyty. Więcej informacji na temat naszej działalności znajdzie Pan na stronie www.integracja.org.

Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o pomoc w ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania, korzystać  z dodatku mieszkaniowego itp.

Ponieważ nie mamy wielu informacji, nie wiemy też, czy mimo niepełnosprawności mógłby Pan podjąć zatrudnienie.

Prosimy o kontakt z naszym Centrum Integracja w Warszawie – tel.: 22 831 85 82, e-mail: warszawa@integracja.org

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas