Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zakup komputera dla córki

29.02.2016
Autor: Magdalena

Mamy czwórkę dzieci, z czego dwójkę z niepełnosprawnością. Starsza córka 14 lat ze względu na stan zdrowia uczy się w systemie edukacji domowej. Okazuje się, że potrzebny jest jej komputer. Czy możemy starać się o pomoc w zakupie komputera dla niej i gdzie, bo nie mam kompletnie wiedzy na ten temat. Nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z pomocy.

Szanowna Pani,

Zgodnie z przepisami, osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznych. Szczegółowe informacje o zasadach ubiegania się o ww. środki uzyska Pani w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania.

Zakup sprzętu musi być uzasadniony potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności i umożliwić lub w znacznym stopniu ułatwić osobie z niepełnosprawnością wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontakty z otoczeniem. Przy ubieganiu się o dofinansowanie obowiązuje kryterium dochodowe. Wynosi ono: 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym, tj. obecnie 2033,47 zł.

Więcej informacji o likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych znajdzie Pani na naszym portalu.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas