Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wygraj książkę „Miastenia i Bumi na klamerkach”

28.01.2016
Autor: Redakcja
różowa okładka książki o mastenii

Czemu jesteś ciągle zmęczona, skoro tyle odpoczywałaś? To pytanie, które w pewnym okresie życia słyszy wiele osób. Jednak przemęczenie i choroba o nazwie miastenia mają dwa zupełnie różne oblicza. Weź udział w konkursie i wygraj książkę o codziennym życiu z chorobą „zmęczonych mięśni”.

„Miastenia i Bumi na klamerkach” to bardzo osobista książka Dagmary Drab, która przez przypadek dowiedziała się, że jest chora na miastenię.

Pewnego dnia szła chodnikiem, gdy nagle świat przed jej oczami rozdwoił się, a głowa prawie pękła z bólu. Ten z pozoru niewinny moment Dagmara definiuje jako początek świadomości jej choroby, która charakteryzuje się chronicznym zmęczeniem, opadającymi powiekami i ogromnym zmęczeniem mięśni, nawet tuż po wstaniu z łóżka i ubraniu się.

Autorka opisała w książce sytuacje, które miały miejsce w rzeczywistości, choć niektóre imiona zostały zmienione. Dagmara Drab samodzielnie wydała tę książkę, ponieważ przyświecał jej cel: pragnienie, by jak najwięcej osób niechorujących na miastenię zdało sobie sprawę, że ich życie może się zmienić w ciągu zaledwie kilku sekund.

Plaster dla duszy

Dagmara Drab zachęca w książce do okazywania cierpliwości i życzliwości osobom z niepełnosprawnością. Przekonuje, że małe gesty rozświetlają dzień, przywracają wiarę w ludzi i dają namiastkę bezpieczeństwa.

Jedna z czytelniczek książki, Joanna Czerwińska, napisała do autorki:

„Jest to opowieść o prawdziwym życiu. Twoja książka będzie dla czytelnika nie tylko chwilą relaksu, ale także i lekarstwem, „pomocna dłonią” dla każdego, kto chociaż na chwilę będzie chciał poczuć się zwyczajnie i normalnie. Uważam też, że Twoja książka będzie takim solidnym plastrem dla duszy każdego człowieka, który pokusi się o jej przeczytanie.”

Konkurs: wygraj książkę „Miastenia i Bumi na klamerkach”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwie książki „Miastenia i Bumi na klamerkach”, ufundowane przez Dagmarę Drab. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: Co Ci poprawia dzień?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 4 lutego 2016 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone dwiema książkami.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami powyższego konkursu zostały: pani Anna R. z miejscowości Złota i pani Edyta.

Serdecznie gratulujemy!

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Które działanie Integracji w czasie 25 lat jej istnienia było lub jest dla Ciebie najważniejsze?

Biuletyn

Wspierają nas