Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jak znaleźć pracownika i jakie są wymogi?

26.08.2016
Autor: Janusz

Przyjmę niepełnosprawną: recepcjonistkę, kucharkę, pomoc kuchenną, kelnerkę, bufetową czy sprzątaczkę, jak i konserwatora – dozorcę. Jakie mam szanse to uczynić i od czego zacząć?

Szanowny Panie,

Zasady i sposób rekrutacji pracowników jest zawsze taki sam, niezależnie od tego, czy dotyczy osób sprawnych, czy z niepełnosprawnością. O tym, czy osoba może podjąć zatrudnienie na określonym stanowisku pracy, decyduje opinia/orzeczenie lekarza medycyny pracy.

Jeśli jest Pan gotowy na zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością, wystarczy w ogłoszeniu napisać, że mile widziane są osoby z niepełnosprawnością.

Poza tym pracodawca poszukujący pracowników może zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, działu dla osób z niepełnosprawnością.

Proponujemy też skorzystanie z prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji portalu www.sprawniwpracy.com

Pracodawca zatrudniający osoby z niepełnosprawnością może także ubiegać się o rozmaite środki, m.in. dofinansowanie do wynagrodzenia czy dostosowanie stanowiska pracy.

Więcej informacji o korzyściach z zatrudniania osób z niepełnosprawnością znajdzie Pan na naszym portalu.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas