Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie w chorobie

19.01.2016
Autor: A

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość dofinansowania bądź jakakolwiek pomoc finansowa lub sanitarna osoby chorej na raka drobnokomórkowego?

Szanowny Panie,

Jeśli nie posiada Pan statusu osoby z niepełnosprawnością, tj. nie posiada Pan ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub równoważnego, np. wydanego przez ZUS o niezdolności do pracy, może Pan, jak wszystkie osoby pozostające w trudnej sytuacji, ubiegać się o pomoc w ośrodku pomocy społecznej. Informacje o rodzaju pomocy, o jaką może się Pan ubiegać i warunkach jej otrzymania, znajdzie Pan na stronie Ngo.pl.

Jak każdy ubezpieczony, może Pan korzystać z dofinansowania np. do zakupu wyrobów medycznych gwarantowanych przepisami. Pełny wykaz środków pomocniczych i ortopedycznych może Pan znaleźć np. na stronach NFZ.

Natomiast osoby z niepełnosprawnością, tj. posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, mogą korzystać z rozmaitych ulg i uprawnień, a także ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie na m.in. zaopatrzenie w sprzęt medyczny i środki pomocnicze, turnusy rehabilitacyjne czy likwidację barier architektonicznych. Informacje na temat ww. dofinansowań ze środków PFRON znajdzie Pan na naszym portalu w dziale Poradnik.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas