Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie NFZ

21.12.2015
Autor: Urszula

Witam, syn choruje na mpd, właśnie wróciliśmy z wizyty w Poznaniu u prof. Marka Jóźwiaka. Po konsultacjach i badaniu laboratoryjnym chodu wskazano wykonanie osteotomii detorsyjnej międzykrętarzowej. Syn miał już dwie operacje przeprowadzone w Klinice profesora bez pomocy NFZ. Obecnie jednak moja sytuacja jest trudna i nie stać mnie na prywatny zabieg, a okres oczekiwania w kolejce NFZ to ok. 5 lat. Syn ma obecnie 13 lat, w wieku lat osiemnastu może już mieć problem z kręgosłupem. Czy NFZ może pokryć koszt operacji w klinice?

Szanowna Pani,

Pytanie, z jakim się Pani do nas zwróciła, wymaga specjalistycznej konsultacji z lekarzem specjalistą w danej dziedzinie bądź lekarzem pierwszego kontaktu. Doradcy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, działający w ramach panelu „Zapytaj doradcę”, nie są specjalistami w zakresie medycyny.

Możemy jedynie polecić skierowanie zapytania do konsultanta krajowego w danej dziedzinie medycyny, np.: ortopedii, neurochirurgii, który po zapoznaniu się z indywidualna sytuacja dziecka, wskazaniami, jak i rokowaniami będzie mógł wydać opinię do wykonania zabiegu, jak i jego ewentualnej refundacji przez NFZ.

Na stronach Ministerstwa Zdrowia można znaleźć wykaz Konsultantów Krajowych.

Można również spróbować skierować oficjalne pismo do NFZ, poparte pozytywną opinią lekarza specjalisty oraz badaniami, które wskazują na wykonanie zabiegu, z prośbą o jego refundację.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób z niepełnosprawnością w Centrum Integracja Gdynia

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas