Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy przysługuje mi dofinansowanie do nauki?

09.12.2015
Autor: Edyta

Mam orzeczenie ds. pozarentowych – stopien umiarkowany do 2020 r. Czy przysługuje mi dofinansowanie do nauki z „Aktywnego Samorzadu”, ale w zaocznym studium fotografii (Akademia Fotografii)?

Szanowna Pani,

W tym roku zakończono już nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd” – Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. W dotychczasowych edycjach ww. środki skierowane były do osób posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, które podjęły naukę w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Dopiero po ogłoszeniu założeń programu na 2016 r. będzie wiadomo, jakie warunki należy spełnić, by uzyskać środki w ramach ww. programu. Wówczas należy zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania, by uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zasad uzyskania środków.

Na stronie szkoły można znaleźć informację, że słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową), a zatem nie jest wymagane wykształcenie na poziomie szkoły średniej. Natomiast nie znaleźliśmy informacji, że szkoła ma status szkoły policealnej. Jeśli szkoła nie jest szkołą policealną, wówczas nie jest możliwe uzyskanie ww. dofinansowania.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas