Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mariusz Kędzierski

03.12.2015
Autor: Piotr Stanisławski, Ada Herbut, Ewa Kniaziołucka, fot. archirum Mariusza Kędzierskiego
Mariusz Kędzierski w trakcie rysowania

Rysowanie jest jego największą pasją. Ma 23 lata, jego talentem zachwyca się coraz więcej osób. Urodził się ze zdeformowanymi i krótszymi rękami.

Już w dzieciństwie wykazywał zamiłowanie do rysowania, jednak z powodu wady rozwojowej przedramion jako dziecko przeszedł trzy operacje, które przerwały rozwój talentu. Po ostatniej operacji w 2008 r. wrócił do rysowania. Po ukończeniu liceum poświęcił się całkowicie swojej pasji. Pierwsze wystawy miał w Krakowie, Koźminie Wlkp. i Lamspringe w Niemczech.

Rysunek kobiety patrzącej przez ramię

W 2013 r. zdobył w Wiedniu II nagrodę w kategorii „Best Global Artist”. W 2014 r. został jednym z 10 laureatów ogólnopolskiej akcji „It’s Your Life, Just Take It”, do której zgłosiło się ok. 2000 ludzi z całego kraju. To wyróżnienie umożliwiło mu dalszy rozwój i spełnienie marzenia: realizację projektu „Mariusz Rysuje”, w którym przemierza największe miasta Europy, by rysować na ulicach. W ciągu 17 dni przejechał 10 tys. km i odwiedził dziewięć miast. Projekt miał jeden cel: wystawę w Nowym Jorku.

Mariusz Kędzierski rysuje obrazy na ulicy w tłumie ludzi

W 2015 r. organizacja „Architekci umysłu” zaproponowała mu współpracę i poprowadzenie serii wykładów motywacyjnych w Polsce. Spotkania motywacyjne i coaching stały się kolejną pasją Mariusza Kędzierskiego, od kiedy poznał Nicka Vujicica, australijskiego mówcę motywacyjnego, który urodził się bez kończyn.

- Będę mówił o rozwoju osobistym, jak spełniać marzenia, jak nie poddawać się, pokonywać trudności i jak zmieniać swoje nastawienie, bo od niego najwięcej zależy – mówi Mariusz Kędzierski. – Pokażę także, przez jakie sytuacje ja przeszedłem i jak je pokonałem.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Niesamowite.
  Halina
  07.02.2016, 19:17
  Pozdrawiam i jestem pod wrazenie . Gratuluje .Jak widac niema rzeczy niemozliwych . Trzeba miec silna wole , super .
  odpowiedz na komentarz
 • Szanunek
  Larysa Hinc
  07.02.2016, 17:26
  Jesteś niesamowity To co robisz , jest piękne i pełne podziwu. Chciałabym,żebyś narysował mnie,moją córkę(14lat) i syna(18lat) - oczywiście za kaskę. Czy jest to możliwe,np.na podstawie zdjęć? Serdeczne pozdrowienia Larysa
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas