Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Praca w małej miejscowości

16.11.2015
Autor: Paweł

Witam. Mam na imię Paweł, mieszkam w [do wiad. redakcji], małej miejscowości [do wiad. redakcji] w województwie mazowieckim, mam 28 lat i choruję na padaczkę. Posiadam wykształcenie wyższe: pedagogika resocjalizacyjna (licencjat); staż jako pedagog ulicy w Radomiu; staż jako grafik komputerowy w [do wiad. redakcji] z podstawową znajomością programów graficznych, takich jak CorelDRAW i Photoshop; ukończenie kursu wychowawców i opiekunów na placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży; zdobycie certyfikatu z języka angielskiego (który zamierzam poprawiać) na poziomie podstawowym TOEIC; uzyskanie certyfikatu z kursu Photoshop (poziom podstawowy). Posiadam orzeczenie o stopniu umiarkowanym na okres 2 lat. Obecnie jestem osobą bezrobotną. Chcę prosić państwa o pomoc, jak lub gdzie mogę szukać pracy ze swoją niepełnosprawnością i szansą na realizowanie siebie. Obecnie miasto, w którym mieszkam, nie daje mi takich możliwości. Moim celem jest podjęcie pracy poza swoim miejscem zamieszkania.

Szanowny Panie,

Wiemy, że często osoby z niepełnosprawnością mają problem ze znalezieniem pracy. Nie znajdują także pomocy w Powiatowym Urzędzie Pracy. Często w takiej sytuacji pomocne są organizacje pozarządowe. Jednak oddalenie od dużych ośrodków często ogranicza możliwości w znalezieniu pracy.

Proponujemy skorzystanie z portali i stron internetowych, w których szukać można ofert pracy. Zebraliśmy kilkadziesiąt adresów internetowych w jednym dokumencie.

Zachęcamy też do zarejestrowania się na portalu Sprawniwpracy.pl.

Proponujemy także kontakt z doradcą zawodowym w Centrum Integracja w Warszawie, e-mail: warszawa@integracja.org

Proponujemy także zapoznać się z informacjami na temat szukania pracy.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas