Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj film o walce o życie

12.11.2015
Autor: Redakcja
okładka książki z dwoma raperami w cieniu i widoku na łąkę

Film dokumentalny „Czasem trupy zmartwychwstają” to przejmujące świadectwo wychodzenia z nałogu alkoholu i narkotyków dwóch raperów: Arkadiusza „Arkadio” Zbozienia i Dobromira „Maka” Makowskiego.

Arkadio i Mak pokazują w filmie, jak łatwo jest wpaść w nałóg, gdy człowiek pragnie szczęścia, a rzeczywistość już od dzieciństwa rzuca kłody pod nogi. Czasami przytłoczeni przeszłością i teraźniejszością ludzie wybierają ucieczkę w coś, co sprawi, że poczują się trochę lepiej albo złudnie wierzą, że dzięki „dopalaczowi” życie będzie znośniejsze. Niektórzy, jak Arkadio i Mak, wybierają alkohol i narkotyki.

Dwaj raperzy opowiadają o swoim trudnym dzieciństwie, pierwszych używkach, eksperymentach i upadku. Jednak główne przesłanie filmu, to ich droga z wyjścia z nałogu i bycie wolnym człowiekiem.

Film pokazuje brutalną rzeczywistość, ale i to, że dzięki fundamentowi wiary i wsparciu innych ludzi można wyjść z największego piekła.

Wygraj film „Czasem trupy zmartwychwstają”

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze filmu na DVD „Czasem trupy zmartwychwstają”, ufundowane przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: czy osoby z niepełnosprawnością są bardziej niż inne zagrożone uzależnieniami?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 19 listopada 2015 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone filmem „Czasem trupy zmartwychwstają”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami powyższego konkursu zostały: pani Agata S. z Iławy i pani Monika W. z Mark.

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

Prawy panel

Sonda

Jak często jeździsz na urlop?

Biuletyn

Wspierają nas