Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci

09.11.2015
Autor: inf. pras.
dwie zawodniczki przygotowują się do zawodów

W dniach 27–30 października 2015 roku w Głogowie odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski osób z niepełnosprawnościami w bocci. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach BC2 i BC3.

W zawodach uczestniczyło pięcioro zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, podopiecznych trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego.

zawodnicy i wolontariusze siedzą w jednym miejscu przed lub po rundzie

Wspaniale zaprezentowała się Anna Gruchot, która zajęła I miejsce w Grupie BC2, bez trudu pokonując w meczu finałowym ubiegłorocznego Mistrza Polski Mateusza Urbańskiego z Lublina. W grupie BC3 najlepsza w ekipie była Klaudia  Najbor, która wywalczyła  IV miejsce. W dalszej kolejności uplasowali się pozostali zawodnicy:

• w grupie BC3: Tomasz  Niparko na VI miejscu i Katarzyna Ukleja, miejsce VII,
  • w grupie BC2: debiutujący na tej rangi zawodach Bartłomiej Portała zajął miejsce XIII.

dwie pomocniczki, prawdopodobnie mamy zawodników wygłupiają się. Obok siedzi jeden z zawodników i się śmieje

Był to ostatni turniej kwalifikacyjny przed Mistrzostwami Polski osób z niepełnosprawnościami w bocci w dniach 12-15 listopada br. w Wągrowcu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów.