Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Paraolimpijczycy czyści jak łza

13.10.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: sxc.hu
Źródło: inf. własna

Sport niepełnosprawnych jest niemal całkowicie wolny od problemu dopingu – wynika z raportu opublikowanego przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski.

W czasie XIII Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie przeprowadzono 1155 testów antydopingowych wśród sportowców. 317 z nich przeprowadzono przed zawodami, a pozostałe 838 już w trakcie rywalizacji.

Wyniki mogą budzić optymizm. Jedynie trzy testy wykazały doping. Wszystkie z nich odbyły się przed zawodami i wszystkie dotyczyły podnoszenia ciężarów.

W porównaniu z paraolimpiadą w Atenach w 2004 roku oznacza to spory progres – wtedy przeprowadzono 680 testów z których 10 wykazało stosowanie niedozwolonych środków.

- Chociaż nie udało nam się osiągnąć celu – Paraolimpiady całkowicie wolnej od dopingu – widzimy wielki postęp i jesteśmy zadowoleni z takich wyników testów antydopingowych – powiedział Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, sir Philip Craven.

Dodał, że jego zdaniem tak dobry wynik jest zasługą ścisłej współpracy Komitetu ze Światową Agencją Antydopingową (WADA).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas