Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Miejsca dla niepełnosprawnych - upadły deweloper

17.11.2015
Autor: Piotr

Dzień Dobry. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim - znaczny stopień. Nabywałem mieszkanie od upadłego dzisiaj dewelopera [do wiad. redakcji] z zapewnieniem, że mogę korzystać z miejsca dla NP. Aktualnie budynek „przejeła” Pani syndyk i wyrzuciła mnie z miejsca, które było w projektach przeznaczone dla NP. Również posiadam dokument z nadzoru budowlanego potwierdzający, iż miejsce jest przeznaczone dla NP. Proszę o informację, czy syndyk miała prawo tak postąpić? Mogę udzielić więcej informacji i również udostępnić dokumenty, jakie posiadam.

Szanowny Panie,

Jako, że upadła firma deweloperska została przejęta przez syndyka, zarządzanie budynkiem przeszło w jej ręce i ma ona wszelkie prawa i obowiązki właściciela. Syndyk zabezpiecza majątek upadłej firmy i tym samym nabywa uprawnienia właściciela. To również daje mu możliwość rozporządzania majątkiem według swojej woli i zgodnie z prawem.

Nie znamy niestety dokładnie całej sytuacji, nie wiemy choćby, na jakiej podstawie deweloper zapewniał o możliwości korzystania z tzw. koperty. Dlatego nie jesteśmy w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Mając jednak na uwadze Pańską sytuację, propozycją, jaką można wysunąć, jest bezpośredni kontakt z panią syndyk z prośbą o pomoc i próba dojścia do porozumienia. Jeżeli to nie poskutkuje, należy wystosować pismo. Może Pan również skorzystać z bezpłatnych porad prawnych na terenie swojego województwa.

Listę miejsc, w których można uzyskać poradę prawną znajdzie Pan na stronie internetowej Związku Biur Porad Obywatelskich.

Zachęcam też do kontaktu z Centrum Integracja w Katowicach:

ul. Gallusa 10/3
40-594 Katowice (budynek Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach)
tel.: 570 066 406, 505 607 064
e-mail: katowice@integracja.org
Centrum Integracja w Katowicach czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Z poważaniem,

Ewa Szwarcowska, doradca socjalny i pośrednik pracy w Centrum Integracja w Katowicach

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas