Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wygraj książkę „Twarze depresji”!

07.10.2015
Autor: redakcja
okładka książki Twarze depresji - pokazane pół twarzy bohaterów książki

Depresja nie jest wymysłem gwiazd z pierwszych stron gazet. To choroba, która może dotknąć każdego. Chcesz wiedzieć, jak rozpoznać i oswoić depresję, pomóc bliskim w przeżywaniu i leczeniu tego stanu oraz przeczytać, jak znani i lubiani radzą sobie, trwając w tym ciężkim czasie? Weź udział w naszym konkursie.

Depresja stygmatyzuje, więc mało kto przyznaje się do niej otwarcie, choć cierpi na nią co dziesiąty Polak. Bohaterowie książki "Twarze depresji" przełamali lęk i opowiedzieli o nierównej walce z najtrudniejszym przeciwnikiem w swoim życiu.

Rozmówcami Anny Morawskiej są m.in.: Andrzej Bober, Olga Bończyk, Tomasz Jastrun, Kamil Sipowicz, a także ludzie, którzy nie są osobami publicznymi, a zdecydowali się opowiedzieć o swoim "czarnym psie",  jak nazwał depresję Winston Churchill. Choroba towarzyszy im na każdym kroku i trzeba ją oswoić, czyli leczyć. Na pytanie "Jak robić to skutecznie?", odpowiadają psychiatrzy i psychoterapeuci.

Ewa Jastrun, żona Tomasza, zdradza, jak sobie radzi, kiedy mąż mówi, że nie ma już siły żyć, nie ma siły walczyć z kolejnym epizodem depresyjnym. W takim momencie chory nie powinien być sam. "Weź się w garść" to najgorsze, co może usłyszeć. On już jest "w garści"... depresji. Jeśli zdecyduje się na leczenie, chciałby odebrać od otoczenia komunikat: "Nie oceniam. Akceptuję".

Książka powstała w ramach kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję".

Więcej o kampanii i depresji na stronie TwarzeDepresji.pl.


Konkurs: wygraj książkę "Twarze depresji"

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki "Twarze depresji. Nie oceniaj. Zaakceptuj." wydawnictwa Świat Książki. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org

  1. Rozwiń krótko podtytuł książki: "Nie oceniam. Akceptuję."
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 15 października 2015 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką "Twarze depresji. Nie oceniaj. Zaakceptuj".

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Konkurs rozstrzygnięty!

Zwycięzcami konkursu są panie Agnieszka C. z Gdańska i Aleksandra M. z Krakowa. Gratulujemy!

Komentarz

  • Nie oceniam. Akceptuje.
    Lavantae
    15.10.2015, 20:46
    Ocenianie to to po części komentowanie. Nie oceniam kiedy nie znam. Ocenianie obcej osoby jest często negatywne. Negatywna ocena wpływa na dalsze negatywy. Po co podsycać iskrę? Po co komentować jak można zaakceptować? Dać szanse wykazania zalet? Superlatyw? Zdecydowanie akceptuje.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Jak często jeździsz na urlop?

Biuletyn

Wspierają nas